pirmdiena, 2010. gada 25. oktobris

,,Lielais loms"' - fotokadrs

Līdz novembra beigām tautas nama kamīnzālē var aplūkot kārķēnieša Andža Pilskalna fotoizstādi
Andžs Pilskalns dzimis 1991. gadā Kārķos, beidzis Kārķu pamatskolu un Valkas ģimnāziju, pašlaik mācas Rīgas Tehniskā Universitātē 1.kursā Elektronikas fakultātē.
Andžam šī ir pirmā personālizstāde, pirms tam piedalījies vairākās fotoizstādēs Valkas ģimnāzijā un Valkas kultūras namā. Viņam ir sapnis par savu fotoaparātu, kā arī kādreiz nākotnē fotomākslu apgūt profesionāli. Izstādē redzamie darbi ir radīti ar ļoti dažādiem fotoaparātiem, sākot ar tā saucamajiem „ziepju traukiem” līdz ar augstas klases tehniku. Izrādās, ka ne katrreiz izšķiroša ir fototehnika, bet pats galvenais ir ieraudzīt, saskatīt un apstādināt īsto mirkli. Tā arī izstāde redzamie darbi ir skaisto mirkļu apkopojums, kas piedzīvoti tepat lūkojoties Kārķu saulrietos, vējā un saulē, apceļojot ar velosipēdu Dienvidigauniju, Sāremas salu, Krimu un Čehiju. Andžam saistoša ir praktisku un radošu lietu apvienošana. Tāda ir arī vieno no aizraušanām - īpašu un individuālu T-kreklu, krūzīšu u.c priekšmetu apdrukāšana, kas ir foto, datormākslas un radošas izdomas apvienojums.
Pirms vairākiem gadiem kādā vēlā vakarā Andžs ar brāli atgriezās no makšķerēšanas bez nevienas zivs, taču sirds sitās aiz laimes saucot: „Man ir liels loms – fantastiski fotokadri – brālis Sedas upes krasta saulrietā!” Cits jūtas laimīgs izmakšķerējis zivi, cits izgrebis karoti vai ko citu izgatavojis . Andžam esot dabā, pilsētā, viesībās vai pasākumos vienmēr „lielais loms” ir labs fotokadrs, kas pēc tam sniedz pozitīvas emocijas pašam un līdzcilvēkiem.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru