ceturtdiena, 2018. gada 3. maijs

Meža dienas - 2018Piektdien, 2018. gada 4. maijā Kārķos notiks 15. Meža dienas. Kā vienmēr būs tradicionālās lietas, bet netrūks arī pārsteigumu.
Meža dienu ieskaņas pasākumi sāksies jau 3. maija, kad notiks izglītojošs seminārs zemes īpašniekiem un ikvienam, kurš interesējas par dabu “Dabas skaitīšana un dabas gada simboli”, pēc tam ekskursija “No zemes līdz debesīm”, kurā plānots iepazīt dižkokus, dižus akmeņus, apmeklēsim SIA “Rūjakmens”, kur talantīga akmeņkaļa Kaspara Apša vadībā top akmens bruģis, apdares plāksnes, kā arī ekskluzīvi interjera priekšmeti no akmens. Pēc tam dosimies uz Naukšenu pagasta “Jaunlambikām”, kur iepazīsim modernu un mūsdienīgu ražotni, kas gatavo mūža mājas. Kā jau ierasts, Kārķos jau vakarā sabrauks studenti un mazpulcēni. Meža dienu priekšvakarā ikviens aicināts uz “Jaunrozēnu” māju Veckārķu muižas leduspagrabu, kur pulksten 20.00 notiks grupas “Viršu medus” koncerts.
4. maijā Meža dienu atklāšana pulksten 9.00. Pēc tam dosimies uz vairāk nekā 10 darba objektiem. Darbi plānoti Lustiņdruvā, kur tiks izbūvētas jaunas laipas, Meža vingrotava, darbi noritēs arī pie Veckārķu pils, Ķires krastā, sakopsim Liģkroga dižliepas apkārtni, vāksim mežos atkritumus, kā arī darbs paredzēts vēl vairākos citos objektos. darbosies Zaļā koka darbnīca, amatnieksViļņa Krasovska meistardarbnīca, atvērta būs Rūķa Dabas bodīte. Ikviens aicināts piedalīties izstādē “No otas līdz slotai” un iegūt pārsteigumu balvas. Jāpiebilst, ka šogad gada dzīvnieks ir vāvere un izstādes eksponātu gatavošanai var pieiet absolūti radoši – sākot no vāverastes otiņām, līdz pirtsslotām un visdažādākajām saimniecībā noderīgām slotām, kurās var kaut ko ievīt, iepīt vai varbūt izgatavot interesantu slotaskātu. Pulksten 13.00 būs kopīgs mielasts un atpūta ar alpīnisma un u.c. atraktīvām aktivitātēm. Pulksten 14.00 notiks 7. starptautiskās koka auto sacensības. Pasākumu vadīs TV sporta žurnālists Armands Tripāns. Labu omu uzturēs un vakarā tautas namā ballē spēlēs grupa “Ballīšu orķestris”.
Aicinām jau brīvos brīžos gatavoties pasākumam – gatavot koka auto un slotas. To visu var darīt individuāli vai arī kopā ar draugiem un ģimeni. Gadiem nav nozīmes - šajās nodarbēs var iesaistīties sākot no bērnudārza vecuma līdz 100 gadiem, jo padoms, dzīvespieredze un radošums te lieti noderēs. Šo sacensību rekorda uzrādītājam balvā EP deputāta Arta Pabrika dāvāts brauciens uz Briseli. Katras klases pirmo trīs vietu ieguvējiem – sponsoru īpaši sarūpētas balvas. Lai labāk varētu sagatavoties sacensībām, aicinām iepazītie ar koka auto sacensību nolikumu.
Būsiet patiesi gaidīti Kārķos!
                                                                                                       Sandra Pilskalne
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru