piektdiena, 2018. gada 9. novembris

Aicinājums uz svētkiem!


Piektdien, 16. novembrī  Kārķu tautas namā notiks Latvijas Simtgades svētki.
Plkst. 19.00 visi aicināti uz Svētku koncertu ” Svētī Debesīs šo zemi”, kurā piedalīsies Kārķu pamatskolas skolēni, pirmsskolas vecuma bērni un tautas nama pašdarbības kolektīvi: ansambļi “ Baltie taureņi”, “ Tik un tā”; deju kolektīvi “ Medneši”, “ Lustiņdancis”, “ Vēl ziedam”; kapela “ Senās skaņās”, grupas “ Savējie ” dalībnieki, kā arī jaunizveidotais Kārķu jauktais koris Ineses Eihes un Danas Zirnes vadībā. Koncerta apmeklētājiem būs iespēja sadziedāties ar jauno kori, skandējot pazīstamas latviešu dziesmas.
Pēc koncerta pievienosimies akcijai “ Cimdotā Latvija”, un visi rakstainiem cimdiem rokās dosimies uz Dabas koncertzāli (labvēlīgos laika apstākļos), lai kā sveicienu savai zemei sūtītu Debesu laternu salūtu.
Atgriežoties tautas namā, svētku apmeklētājus gaidīs pašmāju deju mūzikas grupa “ Savējie”. Galdiņi gan šajā Svētku ballē zālē nebūs pieejami, par atpūtas vietu deju starpbrīžos lūdzu sazināties ar tautas nama vadītāju Daci Pieči (m.t.26365892). Balles apmeklētājus aicinām ierasties svētku tērpos. 
Būsim vienoti, draudzīgi un radīsim svētku sajūtu kopā!

Informācija par akciju " Cimdotā Latvija":

18. novembrī ikviens aicināts doties uz svinīgajiem pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Cimdi var būt simboliska dāvana Latvijas nozīmīgajā jubilejā gan draugiem un tuviniekiem, gan biznesa partneriem un ārzemju viesiem – tie ir silti un praktiski, vienlaikus simboliski un skaisti, jo cimdu rakstos ieadītas senas rakstu zīmes un Latvijas dabas krāsas. Valsts simtā jubileja var būt iemesls pārlūkot pūru, iztaujāt vecmāmiņu vai sameklēt zinošas meistares un cimdu pāri uzadīt pašiem.

Imants Ziedonis rakstījis: “Latvieši iziet pasaulē ar rakstainiem cimdiem un met tos tautas kultūras dārgumu krātuvē pie persiešu paklājiem, indiešu un japāņu zīda audumiem, ķīniešu porcelāna un krievu kokgriezumiem...”
Latviešu cimdi ir pārlaicīga vērtība – tie pastarpināti stāsta par Latvijas vēsturi, jo bijuši nepieciešami gan strēlnieku kaujās, gan tālajā Sibīrijā, gan tepat Latvijā, ikdienas darbus darot. Cimdu rakstu un krāsu kombinācijas ir bezgalīgas, tomēr katram Latvijas novadam bijušas savas raksturīgākās krāsas: Kurzemē – balta, pelēka, sarkana un mēļi zila, Latgalē – sarkana, dzeltena, zaļa un balta, Vidzemē – balta, pelēka, gaiši brūna vai zaļa, Zemgalē – zaļā un brūnā toņa variācijas.
                                                                                              (pārpublicēts no https://lv100.lv/)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru