otrdiena, 2019. gada 23. aprīlis

Meža dienas - 2019


Senas prasmes, mūsdienīgas tehnoloģijas, azartiskas sacensības un vēl citas interesantas aktivitātes sagaida Kārķu Meža dienu dalībniekus
Piektdien un sestdien, 2019. gada 3. un 4. maijā Kārķos notiks 16. Meža dienas.
Meža dienu ieskaņas pasākumi sāksies jau piektdien, 3. maijā. Pulksten 10.30 izglītojošs seminārs – meistarklase “ Mežaparku veidošana”. Lektors ar lielu starptautisku pieredzi SIA “Labie koki” vadītājs, dārznieks, arborists Edgars Neilands. (Uz semināru pieteikties līdz 1. maijam) Pl. 15.30 ekskursija “Rencēnmuižas kalēja un akmens sveču meistaru noslēpumi” (pieteikties līdz 1. maijam), pl.19.30 “Dibeņu” klētiņā (2 km no Kārķu pagasta centra) vakarēšana kopā ar dziesminieci Agritu Gruzniņu un senu prasmju pārzinātāju Ritvaru Toču, kurš izgatavo tekstilizstrādājumus no dažādiem kokiem, krūmiem un augiem. Šie ārstnieciskie koka vilnas izstrādājumi būs nopērkami. 4. maijs – pasākuma galvenā diena, kurā kā tradicionāli būs darbs, atpūta, kopīgs mielasts un šogad jau astotās Koka auto sacensības. Jaunums šogad būs 10 radošas un izzinošas darbnīcas pieaugušajiem un bērniem ( organizē a/s “Latvijas Valsts meži”, Dabas aizsardzības pārvalde, MKPS "Mežsaimnieks” un RTU studenti). Vienlaicīgi arī notiks darbs dažādos objektos (jaunu atrakciju izveide, laipu labošana, putnu būru gatavošana u.c. aktivitātes), kur katrs varēs strādāt pēc sava spēka un izvēles. Cilvēku plūsma tiks organizētā tā, lai šo vairāk nekā trīs stundu laikā līdz kopīgam mielastam visiem ir iespēja izbaudīt 10 izzinošo un radošo darbnīcu piedāvājumu un apmēram pusi no šā laika, strādātu objektos. Dienā spēlēs un arī vakarā ballē par labu omu rūpēsies grupa “Tandēms trijatā”. Meža dienas vadīs TV radījumu un pasākumu vadītājs Valters Krauze. Pasākumā dalību apsolījis arī EP deputāts Roberts Zīle un Latvijā viens no atpazīstamākajiem smagsvara bokseriem Kristaps Zutis, dalību pieteikuši vairāki mazpulki, Rīgas Tehniskās universitātes studenti un vēl citi interesenti. Tiem, kuri vēlas nakšņot, iepriekš jāpiesakās. Nakšņotājiem nodrošināsim arī vakariņas un brokastis.
3. maijā pusdienlaikā kursēs autobuss Rīga – Kārķi, 4. maijā vakarā – Kārķi – Rīga (brauciens būs bez maksas, iepriekš jāpiesakās).
Ja pacenšas, vēl var paspēt izgatavot koka auto. To visu var darīt individuāli vai arī kopā ar draugiem un ģimeni. Lai labāk varētu sagatavoties sacensībām, aicinām iepazītie ar koka auto sacensību nolikumu. https://www.facebook.com/karkupagasts/ vai Valkas novada mājas lapā www.valka.lv. Katras klases pirmo trīs vietu ieguvējiem – sponsoru īpaši sarūpētas balvas. Paldies visiem, visiem atbalstītājiem, pateicoties jums, iespējams sagatavot tik plašu un daudzveidīgu programmu.
Būsiet patiesi gaidīti Kārķos!
                         Sandra Pilskalne


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru