otrdiena, 2021. gada 3. augusts

Ielūgums uz izstādi


 

Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā bibliotēka sadarbībā ar Bibliokuģi “Krišjānis Valdemārs” ceļojošās izstādes  “Johana Kristofa Broces (1742-1823) devums Latvijas novadpētniecībā: Livonijas zīmējumu un aprakstu kolekcija Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā” .

 

LU Akadēmiskā bibliotēka veic nozīmīgu darbu kolekcijas popularizēšanā, jo J.K. Broces Baltijai veltīto zīmējumu un aprakstu kolekcijas unikalitāte ir daudzpusīgās un visaptverošās vēsturiskās liecības, kurās ar lielu precizitāti attēloti apdzīvoto vietu skati, pilsētu un lauku iedzīvotāji, dažādas tehniskās ierīces, ģerboņi, zīmogi un monētas.

2017. gadā J.K.Broces kolekcija tika iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā. Daudzi zīmētie objekti un dokumenti laika gaitā gājuši bojā vai pazuduši, un ziņas par tiem saglabājušās vienīgi J.K.Broces kolekcijā – 10 lielformāta sējumos “Sammlung verschiedener Lieflandischer Monumente...”, kuru 3130 lappušu tušas zīmējumos, akvareļos, aprakstos un dokumentos ar lielu rūpību un precizitāti fiksēta Latvijas un Igaunijas vēsture.

Izstāde  dažādos Latvijas novados tiek atklāta tādēļ, lai novadu iedzīvotāji varētu iepazīties ar vēsturiskajām liecībām, kuras J.K. Broce ir atstājis savos zīmējumos  un aprakstos, kas ir kultūrvēsturiska vērtība kā Latvijas, tā Eiropas mērogā.

Kārķu tautas namā izstāde tiks atklāta piektdien,13. augustā plkst. 16.00. Atklāšanā piedalīsies:

 Dr. philol. Venta Kocere, Latvijas Universitātes  Akadēmiskās bibliotēkas direktore

Valdis Mazulis, LU Akadēmiskās bibliotēkas izpilddirektors

Inese Hedviga Podziņa, Salacgrīvas bibliotēkas vadītāja

Gints Šīmanis, Biedrības Bibliokuģis "Krišjānis Valdemārs" bocmanis

Gaidis Andrejs Zeibots, viceadmirālis.

Būsiet gaidīti, ievērojot valstī noteiktos aktuālos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru