piektdiena, 2023. gada 20. janvāris

Dokumentālā filma " Zemnieki"

 

Piektdien, 27. janvārī  plkst. 18.00 Kārķu tautas namā būs iespēja noskatīties I.Selecka filmu       “ Zemnieki ”. Režisors Ivars Seleckis ir vecākais aktīvi strādājošais Latvijas kino klasiķis. Viņš jau 50 gadus dokumentējis Latvijas laukus un cilvēkus filmās, kas vēlāk kļuvušas par laikmeta liecībām.

Dokumentālā filma “Zemnieki” caur sešām ļoti atšķirīgām ģimenēm parāda lauku dažādību 21. gadsimtā, lauku dzīves pretrunas, provinciālismu, ekoloģiskās problēmas, kā arī ilūzijas par zemnieka dzīvi. Mūsu filmas varoņi dzīvi viensētās, prom no pilsētas kņadas izvēlējušies ļoti atšķirīgu iemeslu dēļ. Daži vairs nevēlējās pavadīt savu dzīvi birojā, sastrēgumos un virtuālā pasaulē, viņi vēlējās kaut ko īstu un patiesu.

Daži lēmumu pārcelties uz laukiem pieņēmuši paši, citiem savukārt bija jādodas līdzi savai ģimenei. Bet viņus visus vieno vēlme pēc stabilitātes, ko sniedz pašu zeme un māja. Kopā ar saviem varoņiem pavadīsim viena gada lauksaimnieka dzīves ciklu, kas sāksies ar pavasara sēju un beigsies ar rudens ražas novākšanu un zemes sagatavošanu nākamajam gadam. Caur šiem atšķirīgajiem stāstiem parādīsim 21. gadsimta Latvijas laukus.

Filmas treileris: https://www.youtube.com/watch?v=mGbdbeshv-g

Filmas garums 1h 50min

Ieeja: 3.00 eur;  barikāžu dalībniekiem, uzrādot apliecības, ieeja brīva.

Būsiet gaidīti!
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru