otrdiena, 2014. gada 17. jūnijs

Lai līgojam, lai svinam!Vasaras saulgriežu laikā, kad daba ir ziedēšanas kulminācijā, kad ir visgarākā diena un īsākā nakts, Kārķu pagasta iedzīvotāji un viesi aicināti ielīgot Jāņus pasākumā „ Strīķē, Jāni, izkaptiņu!” Pagasta iniciatīvas veicināšanas biedrības „ Ugunspuķe” organizēto pasākumu šogad finansiāli atbalsta Valkas novada dome. Par piešķirtajiem līdzekļiem biedrība ir iegādājusies izkaptis un izkapts kātus, sarūpējusi balvas labākajiem pļāvējiem, uzaicinājusi ciemos senbaltu zināšanu pētnieci Regīnu Valtenbergu, sagādājusi izejvielas  Jāņu siera siešanai.

Pagastā ir apzinātas 23 saimnieces, kuras Līgo vakara galdam pašas sien savu Jāņu sieru un 6 alus darītāji. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja degustēt 12 saimnieču gatavoto  sieru un 5 veidu miestiņus, piedalīties pļaušanas sacensībās vai būt līdzjutējos, uzzināt svarīgākās vasaras saulgriežu tradīcijas un to nozīmi mūsu dzīves ritumā, ieklausīties  Valkas kultūras nama folkloras ansambļa/dziesmu draugu kopas „ Nāburgi” skandētajās dziesmās un jauki pavadīt laiku.

Vakarā Kārķu tautas nama pašdarbnieki ar uzvedumu „ Jāņos visi līgo” viesojas Ēveles pagasta brīvdabas estrādē.

Tie, kuri pēc pļaušanas gada īsākajā naktī būs paspējuši atpūsties, svētdien aicināti uz Jāņa kausa izcīņu zolītes spēlē, bet pārējie  - ap plkst. 11.30 pie autobusu pieturas Kārķu centrā – aicināti sagaidīt un uzmundrināt riteņbraukšanas sacensību „ Valka-Kārķi-Valka” dalībniekus.

Līgo vakarā tautas nama amatierteātris aicina uz jautru izrādi. Visiem zināmu personāžu  lomās šoreiz iejutīsies Dana Zirne, Ineta Andrejauska, Arta Pūpola, Tatjana Āre, Karina Eglīte, Andris Ķīkulis, Verners Zutis, Sandis Strazds, Rinalds Šostaks. Izrādi papildinās senioru jauktais vokālais ansamblis „Baltie taureņi”, senioru dāmu deju grupa „Vēl ziedam”. Būs siers un alutiņš, dejas līdz saullēktam. No saules rieta līdz saules lēktam centīsimies uzturēt gaismu ugunskurā, bet, gaismai austot, nenogurušie aicināti ,,baskāju” sacensībās pļaviņā pie „ Bodes”. Pasākums paredzēts centra laukumā pie tautas nama, taču lietus un auksta laika gadījumā tas notiks tautas namā.

Lustīgu līgošanu!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru