pirmdiena, 2022. gada 28. februāris

Aicinām praktiski palīdzēt Ukrainas karā cietušajiem

 Valkas novada pašvaldība saziņā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā un LR Ārlietu ministriju ir nolēmusi nogādāt Ukrainā palīdzības kravu, kur būtu ukraiņiem, kuri cietuši kara darbībā, nepieciešamās lietas.

 

Aicinām dāvāt tikai jaunas mantas, un nogādāt tās Valkas pilsētas kultūras namā pie dežurantiem darba dienās no plkst. 8.00 – 17.00.

 

Nepieciešamo lietu saraksts:

 

  • Siltumu taupošas segas, guļammaisi, tūrisma paklājiņi, segas, matrači, lietusmēteļi, spilveni;
  • ķermeņa kopšanas līdzekļi, zobu pastas un birstes, autiņbiksītes un mitruma absorbējošie palagi, papīra dvieļi, antiseptiķi, medicīniskais spirts, atkārtoti lietojamas un vienreizējās lietošanas maskas;
  • pārsienamie materiāli, teltis, saliekamās gultas, krāsnis, katli;
  • mikrošķiedras dvieļi, atkārtoti lietojami trauku komplekti;
  • baterijas, sveces, lukturīši;
  • pārtika: ātrā uzkodas, enerģijas batoniņi, žāvēti augļi, rieksti, konservi, makaroni, ātri pagatavojamie graudaugi, ātri pagatavojamās nūdeles.

 

Būsim priecīgi gan par lielākiem, gan par mazākiem dāvinājumiem. Būtu vēlams arī pie sava dāvinājuma pielikt klāt personīgu kartīti ar novēlējumu.

 

“Uzskatu, ka šajā grūtajā brīdī mūsu morālais pienākums ir palīdzēt Ukrainas tautai un cietušajiem cilvēkiem,” komentē Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. “Pašvaldībā domājam arī par citiem atbalsta veidiem, ieskaitot, gatavību uzņemt pie mums bēgļus no Ukrainas, kā arī dāvāt ugunsdzēsēju mašīnu, jo tā ir ļoti liela nepieciešamība kara postījumu ierobežošanai. Šīs savāktās mantas vedīsim kopā ar šo automašīnu. Ja ukraiņu puse jau būs gatava arī nosūtīt bēgļus, tad nodrošināsim transportu uz Valkas novadu.”

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru